پله معلق

پله معلق

پله معلق به چی گفته میشود؟ طراحی راه پله معلق به طور هدفمند انجام میشود تا پشتیبانی کننده ساختار راه پله را بتواند پنهان کند. این عمل باعث سبک و در هوا شناور شدن کف پله شود. بسته به مقررات ساختمانی شهرداری ها ، امکان دارد نصب پله های شناور بدون نرده قابل انجام باشد و باعث جلوه بیشتری میشود. طراحی منحصر به فرد این پله ها مزایایی را برای صاحبان خانه فراهم میکند.

این مزایا به شرح زیر می باشد :

 راه پله معلق می تواند به عنوان یک سبک طراحی شودو کلاس خاصی به فضا ایجاد میکند، و ظاهری ساده و مدرنی را القا میکند.خصوصیت بوکس دادن به ظاهر یکی از ویژگی های لاکچری آنها می باشد که تقریباً هر سبک داخلی یا خانه را تکمیل می کند.مطمئناً ، وقتی پله های شناور در ترکیب با یک نقشه کف باز مورد استفاده قرار گیرد ،باعث ورود بیشتر نور به داخل خانه میشود.

  • پله های معلق همه کاره میباشند

انعطافذ پذیری یکی از بزرگترین مزایای پله شناور در طراحی است. آنها به روش های مختلفی نصب می شوند ، که به آنها اجازه این را میدهد در طیف گسترده ای از فضاها و اندازه اتاق ها جای بگیرند. علاوه بر این ، انواع مختلفی از پله های شناور وجود دارد که با توجه به متریال استفاده شده در آنها و شکل ظاهری سازه راه پله به ترتیب زیر نام گذاری می شوندکه به شرح زیر است:

  1. مستقیم یا استاندارد
  2. پله های L شکل
  3. پله های U شکل
  4. پله های کنسولی
  5. پله های معلق شیشه ای
  6.  پله چوبی
  7. پله  بتنی
  8.  پله آهن

راه پله های سنتی باعث میشود دید به اتاق های مجاور یا حتی در عرض همان اتاق مسدود می شود. این امر باعث تنگ شدن فضا می شود یا نمای محدود و بسته ای را در خانه شما به وجود می اورد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
این پست توصیه می شود

نظرات